Панелі керування одним електродвигуном горизонтального пересування ТЕДФ-3МІ з функцією імпульсно-ключового регулювання застосовуються на механізмах крана із симетричними опорами ротора та мають розширений діапазон регулювання швидкості (до 1:8).
Залежно від номінального струму електродвигуна панелі виробляються у виконаннях ТЕДФ-3МІ-25, ТЕДФ-3МІ-63, ТЕДФ-3МІ-160, ТЕДФ-3МІ-250 та ін.
Після позначення струму йде умовне позначення числа ступенів активних опорів у роторі. Наприклад: ТЕДФ-3МІ-63-А3, ТЕДФ-3МІ-160-А4.
Кранові тиристорні панелі типу ТЕДФ-3МІ призначені для пуску, гальмування, реверсування та регулювання швидкості обертання одного електродвигуна з фазним ротором кранових механізмів лінійних переміщень. Дані панелі розроблені як аналог релейно-контакторним панелям і поставляються для комплектації нових кранів, а також для модернізації кранів, що знаходяться в експлуатації.
Принцип роботи тиристорних панелей полягає у керуванні двигуном з фазним ротором з допомогою силових тиристорних ключів шляхом включення активних чи реактивних опорів у ланцюг ротора.
Використання в панелях ТЕДФ-3МІ безконтактної комутації (тиристорного ключа) забезпечує:
- високу надійність експлуатації та ймовірність безвідмовної роботи електроустаткування кранів. Особливо це актуально для великовантажних кранів при застосуванні в середовищах з підвищеним вмістом пилу, вологи, наприклад у цементному виробництві, у гірничодобувній галузі, металургії, портах;
- висока швидкодія системи ТЕДФ та можливість підвищеної частоти включень приводу. Найнижче власне енергоспоживання системи ТЕДФ.
Тиристорні кранові панелі керування легко адаптуються до особливостей різних конкретних кранів за рахунок наявності вбудованого промислового контролера.
Комплексне керування електроприводом ТЕДФ за допомогою промислового контролера з високою точністю забезпечує:
- витримка часу між включенням ступенів, що дозволяє обмежити пускові струми електродвигуна, а також зменшує динамічні навантаження на двигун і редуктор, механічних елементів конструкцій крана, збільшуючи їх довговічність;
- захист двигунів від максимальних струмів та від обриву фази;
- вимкнення всіх пристроїв системи при зникненні напруги силової мережі та стопоріння крана.
Застосування в ТЕДФ-3МІ спеціального режиму – імпульсно-ключового регулювання забезпечує високу точність позиціонування електроприводів та високу плавність ходу кранових механізмів.
Кранові панелі ТЕДФ-3МІ мають контакторні аналоги (панелі серій П65 тощо), що дозволяє, не змінюючи характеристики кранів, міняти контакторні панелі на безконтактні.
Конструктивно панелі виконуються у вигляді шаф та є покращеними аналогами контакторних панелей. Управління панелями здійснюється коммандоконтролерами типу ККП, КП або промисловими джойстиками.
У цьому розділі наведено перелік шаф ТЕДФ, що випускаються в типовому виконанні. Однак можна виготовляти обладнання в тісній взаємодії із замовником, враховуючи індивідуальні особливості вантажопідіймального крана.
ТЕДФ-3МІ-25-А3-КП-УТ1-СТВ, ТЕДФ-3МІ-63-А3-КП-УТ1-СТВ, ТЕДФ-3МІ-100-А4-КП-УТ1-СТВ, ТЕДФ-3МІ-160-А4-КП-УТ1-СТВ, ТЕДФ-3МІ-250-А4-КП-УТ1-СТВ.
Де КП – контролер промисловий, УТ1 – схема управління гальмом, С – освітлення в шафі, Т – обігрів у шафі, В – вентиляція шафи.